تجارب آزمون مصاحبه IELTS و معرفی ممتحنین

336
10986
IELTS Examiners

خواهشمندیم تجارب خود را در خصوص “آزمون اصلی مصاحبه شفاهی IELTS و معرفی ممتحن خود” را با درج آن در بخش دیدگاه های این صفحه با دیگر دوستانتان به اشتراک بگذارید:

پی نوشت: کلیه کامنتهای درج شده در سایت قدیمی آفرینش به نسخه جدید سایت آفرینش منتقل شده اند.

336 دیدگاه ها

 1. خانم بهنوش بختیاری _تهران ایلتس
  برخوردش بد نبود. یک ذره میخواست به که خیلی بلده و مثل native ها تند صحبت میکنه ولی متوجه میشدم چی میگه. کلاً ۱۰-۱۳ دقیقه طول کشید. سوال کم پرسید ازم. پارت اول ۲ تا و پارت سومم ۳ تا. من قبلا اون ایران ایلس امتحان دادم که ۶٫۵ شدم ولی خیلی بیشتر ازم پرسیده شد. حالا نمیدونم این دفعه چند میشم. ممنون میشم اگه کسی راجع به این Examiner و نمره دهی اطلاع داره Share کنه

 2. من با یه آقای ۳۰-۳۵ ساله مصاحبه داشتم.اسمش مهدی بود ولی فامیلش و نفهمیدم.سبزه بود موهاشم کوتاه بود و چشماش درشت بود
  کلا خوش برخورد بود ولی نمیفهمیدی داری درست می گی یا غلط فقط همینطوری با لبخند و با حوصله نگاهت می کرد و سوال می پرسید لهجش خوب بود تند هم صحبت می کرد ولی میشد بفهمی چی می گه.کلا خوب بود و من ازش خوشم اومد .ولی نمی دونم چه جوری نمره میده.اگه کسی میدونه به من بگه.مرسی

 3. من با خانم ناتاشا امتحان دادم. ظاهر و برخوردشون که به نظرم خیلی خوب بود و کامل بهت توضیح میداد که مثلا کارتو باید تمام سوالاشو ج بدی.. امروز نتیجم اومد و ۷ شدو ولی فکر میکنم با توجه به یکی ۲ تا اشتباهی که داشتم منصفانه نمره دادن ولی ۷٫۵ بیشتر منصفانه بود

 4. خانوم هلن در موسسه آیلتس تهران. حدود یک دقیقه درباره امتحان و تاریخش و مشخصات خودش توضیح داد. بعد رکوردر رو روشن کرد و در حد نرمال سوال پرسید. به نظر من خیلی سرد بود به خصوص در پارت اول. در پارت های دو و سه فقط مستقیم به چشمام نگاه می کرد.
  لهجش خوب بود ولی یه خرده یواش صحبت می کرد.

 5. ممتحن من خانومی بودن به اسم بهنوش قاسمی ( تا جایی که یادم میاد) در موسسه آیلتس تهران.
  خیلی خوش برخورد و خوب بودند و واکنش خوب نشون میدادند من که راضی بودم.

 6. ممتحن من خانومی به اسم هلن بود اگر اشتباه نکنم چشم و ابرو مشکی در موسسه آیلتس تهران. به نظرم بد نبود ، گرچه خیلی سعی نمی کرد استرس کم کنه ، یه کمی سرد بود ، سریع هم می ره سره اصل مطلب ، حالا نمی دونم چطور نمره میده! کسی می دونه؟؟؟

 7. سلام دوستان. تجربه اسپیکینگ خودم رو در دو مرکز مختلف رو براتون می نویسم
  امتحان اول: ایران ایلتس مرحوم (۱۷ مارچ) ، با اقای رحیمی، ۷٫۵ شدم از نمرم خیلی راضی بودم
  امتحان دوم: تهران ایلتس (۸ دسامبر)، با خانم شادی.. ۷ شدم به نظرم دفعه دوم بهتر و کامل تر از دفعه اول جواب دادم و انتظار داشتم نمرم هم بهتر شه نه بدتر اما نشد

 8. خانم ناتاشا (فامیلشون یادم نیست) که ممتحن دوست خوبمون در پست بالا هم ایشون بودن. در تهران آیلتس
  Very appropriate!!! ایشون با چهره و لحن آرامی که دارن مقدار خیلی زیادی به رفع استرس کمک میکنن. از طرز نگاه و برخوردشون کاملا مشخص بود که شرایط روحی روانی من رو درک میکردن و سعی داشتن کمک کنن که من بهتر به سوالات جواب بدم. بعضی اوقات هم لبخندی میزدن که واقعا اعتماد به نفس آدم رو زیاد میکنه.
  در کل از برخورد و شرایط برای امتحان speaking بسیار راضی بودم.
  ضنما اقایی که هم که حالت منشی دارن بیرون و کارها رو ردیف میکنن خیلی دوستانه و محترم هستن. شرایط خوبی برقرار بود در کل.

 9. والا اسمش رو گفت اما چون اهمیتی واسم نداشت دقت نکردم یک خانمی بودن با شال نارنجی.
  تهران ایلتس ……….. به شدت راضی بودم از نحوه سامان دهی امتحان اسپیکینگ….. واقعا منظم بود. اصلا معطل نشدیم و واقعا هیچ مشکلی نبود. خیلی خوب بودن…. کاملا میذاشتن حرفم تموم می شد بعد صحبت میکردن… کارایی که حواسمو پرت کنه نمی کردن….. لبخند به لب داشتن و بسیار فرندلی بودن…. در کل بهترین اجرایی که میتونستمو داشتم به خاطر نظم برگزاری + برخورد بسیار محترمانه کارمند ها + اگزمنر خوب…. امیدوارم همه شما هم امتحان خوبی داشته باشید.
  اما ۲ نکته :
  ۱٫ تو رو به خدا قبل امتحان نرید یک برگه بگیرید بخونید که مثلا ۴ تا جمله حفظ کنید…. حوصله توضیح ندارم واسه عدم انجام این کار اما فکر میکنم کاملا واضح باشه…..
  ۲٫ یک ادم باحال پیدا کنید تا می تونید با هم بخندید…. من این کارو کردم نتیجش باور نکردنیه……… فقط جک بگیدو مسخره بازی در بیارید تا روحیتون بره بالا…. خیلی تاثیر داره ……..

 10. سلام اگزمایر یک آقای ۳۰-۳۵ ساله بود، قد بلند و موی کم پشت، اسمش فکر کنم مهدی بود.من امروز در تهران آیلتس متحان دادم.
  خوش اخلاق بود و اجازه میداد من کامل حرفم رو بزنم، سعی میکرد من استرس نداشته باشم.
  سوالات رو خیلی واضح میخوندند و در مجموع راضی بودم.
  امیدوارم نمره دادنشون هم مثل اخلاقش خوب باشه.

 11. خانوم هلن در آیلتس تهران
  نظر بنده: خوب دوستان …من امروز نمره ام رو گرفتم خانوم هلن به من ۷ داد…با عکس العملی که داشت فکر این نمره رو نمیکردم…اما راضی ام …..دمش گرم

 12. خانوم هلن متاسفانه فامیلشون یادم نیست در موسسه: آیلتس تهران
  نظر بنده: ایشون کاملا خنثی اند…به قول ما بچه های شیمی نه اسیدی نه بازی!!
  با یه صحبت کوتاه ۱۵ثانیه ای شروع به ضبط کردن میکنن…چهره آرومی دارن اما این سکوتشون (که البته طبیعیه چون ممتحن هستن) باعث میشه آدم حس بدی پیدا کنه …انگار کمی عجله دارن…دائم به رکوردر نگاه میکنن و خیلی هم سوال میپرسن…
  یه ذره قیافه طبیعی تر داشتن چیزی ازشون کم نمیشد…
  حالا تا ببینم چطور نمره میدن…
  موفق باشید

 13. من با اقای رضایی در تهران ایلتس سال قبل امتحان دادم تهران ایلتس (استرالیا) اقای رضایی لهجه عالی بسیار مشوق با میمیک صورت بسیار خوش برخورد

 14. من از خانم اخوان در ایران آیلتس اسپیکینگ آکادمیک ۷ گرفتم : جالبه که انگار اخوان ایران آیلتس که بسته شده اومده تو موسسه جدید دین و دانش! خوب من همون وقت هم از اخوان خیلی حرفهای مختلفی شنیده بودم ،خوب و بد، اگه یه اخوان تو گوگل بزنید به همراه کلی مطلب می یاد که اکثرا هم ناراضی هستند ولی مشکل اخوان به نظر من اینه که وقتی باهاش حرف می زنید خشک شما رو نگاه می کنه و خیلی کم سر تکون می ده این حالتش خیلی از نظر روانی روی آدم تاثیر ناخوداگاهانه بدی داره که نکنه داریم اشتباه جواب می دیم و همین بعضی ها رو به استرس می اندازه که روی نمره هم تاثیر بد می گذاره، من به این سردی و خشک بودنش اعتنایی نکردم خودم سعی می کردم به تاید خودم وادارش کنم سرم رو تکون می دادم لبخند می زدم کاملا باهاش چشم تو چشم بودم وسعی می کردم خودم بهش انرژی مثبت بدم تا اون هم بهم برگردونه، تازه یهو خندوندمش!! موضوع اسپیکینگ من یه شعر از دوران کودکی بود و من یهو گفتم بله شعر کدو کدوی غل غله (یا قل قله!!) زن دوری بزن وچرخی بزن!!! حالا من اینا رو به انگلیسی چی گفتم rolling female pumpkin… یه چیزی تو این مایه ها!!!
  ولی…. تو کارش جدی هست، من اگه با یه فرد انگلیسی امتحان داشتم (مثل امتحان ۲۰۱۰ ایران آیلتسم) می تونست ۷٫۵ بده، اخوان خیلی ماشینی نمره می ده و رو اشتباهات کوتاه نمی یاد ولی ذاتا مهربونه و به نظر من بدجنس نیست به قول برخی از دوستان، در واقع شاید می خواد با مته به خشخاش گذاشتن دقیق نمره بده و باید گفت: پشت اون ستاره حلبی قلبی از طلاست! نگرانش نباشید.

 15. من نمرمو گرفتم و با اون آقای هندی داشتم ، ۷ شدم ، اما انتظار ۷٫۵ ، ۸ داشتم بنظرم درکل بالاتر از اون چیزی که انتظار دارید از ایشون نخواهید گرفت پس تمام تلاشتونو بکنید

 16. با آقای رحیمی درعصر دین و دانش من ۷ شدم. البته خود رحیمی بهم گفت با توجه به موضوعت که سخت بود خوب حرف زدی(موضوع من در مورد ادب و رعایت اون در خانواده و جامعه بود!) . منم الحق بدون هیچ مکث و تپق و سوالی کارم رو تمام کردم. می خوام بگم همشم اگزمینر نیست. بودن کسایی که از همین اقای رحیمی ۵٫۵ گرفتن (یکی از دوستای خودم) ولی اگر با ایشون نکات رو رعایت کنید حله (مخصوصا تو بخش کارت همه سوالاتش رو بی برو برگرد کاور کنید و جا نندازید این اون جاییه که اکثر بچه ها رعایت نمی کنن متاسفانه و فرقی نمیکنه هندیه باشه رحیمی باشه یا … نمره کم میکنن)

 17. من با آقای مطهری در دانشگاه آزاد آزمون آکادمیک داشتم رفتارش غیرعادی بنظر میومد با توجه به چیزهایی که از اصول ممتحن بودن می دونم. eye contact که نداشت به زمین نگا میکرد. خیلی جدی بود حواس من که به حالتاش پرت می شد طوریکه بخش دوم یه مکث طولانی داشتم و این منو خیلی نگران کرد، اما برخلاف ظاهرش خیلی خوب نمره داده بود.

 18. آقای رحیمی در موسسه دین و دانش که عالی بودن و همش شما رو تأیید میکردن که باعث میشد ریلکس بشین.

  خوب نتیجه امروز اومد و من اسپیکینگ رو همونطور که پیش بینی می کردم ۸ شدم. پس همۀ کسایی که با رحیمی امتحان دادن یا میدن خیالشون راحت باشه که دقیقا همون نمره ای رو میگیرن که حقشونه. قبل من هم خیلیا همین حرفو در مورد ایشون زدن و من الان دیگه مطمئنم.

 19. خانم اخوان در عصر دین و دانش : خیلی مهربون بودند ولی پشت سر هم سوال می پرسیدند. آخراش به خودم می گفتم چرا بس نمی کنه آخه چقدر سوال؟؟ چندبار هم سوالشونو نفهمیدم و ایشون دوباره تکرار کردند. به نظرم بعضی کلماتشونو نمیشد راحت فهمید. بعد از خاموش کردند ضبط صوت هم در مورد لهجه ام ازم پرسید. از نمره دهی ایشون هم خیلی راضی بودم

 20. آقای رحیمی ایران آیلتس بسیار منطقی با روحیه‌ای آرام و آرامش بخش. من خودم فوریه اولین بار بود که امتحان آیلتس میدادم و برای اسپیکینگ خیلی استرس داشتم. ولی ایشان با خوشرویی تمام جلو آمدند به استقبال و با برخورد خوبشان مرا آرام کردند و توانستم در اولین امتحانم ۶٫۵ از ایشان بگیرم. هر چند که اعتراف میکنم خیلی عالی نبودم و حدس میزدم ۶ بگیرم!

 21. خانم سیلویا (فامیلیش رو یادم نیست) در آیلتس تهران خیلی خوب بود. چهره ی خندانی داشت ولی توی کار جدی بود. در ابتدا که اسم کاملم رو پرسید می خواستم توضیحات اضافی بدم که سریع رفت سراغ سئوال بعد. مرتب سر تکون می داد ولی من متوجه نمی شدم داره چه چیزی رو تایید می کنه! نمی دونم می خواست نشون بده که حرف های من رو می فهمه یا نظر مساعدی نسبت به انگلیسی صحبت کردنم داره.

 22. آقای رحیمی در موسسه دین و دانش خودشون که میشه گفت مشکلی برای امتحان دهنده ایجاد نمی کردند . ممکنه نظرات با توجه به نمره دادن و موضوع اسپیکینگ تغییر کنه نسبت به افراد مختلف. مثلا خود من واقعا تنها موضوعی که بهش فکر نکرده بودم گیرم افتاد که امتحانم رو افتضاح دادم . به همین خاطر کلا نظرم نسبت به اسپیکینگ منفی شد! چه برسه به آقای رحیمی یا … .

 23. اسم ممتحن هم شادی بود ولی فامیلیش یادم نیست… در تهران آیلتس
  یه خانم جوون بود…اصلا بهم کمک نکرد،حتی یجا یه کلمه یادم رفت همین جور بر و بر واستاد منو نگاه کرد تا خودم جمله رو عوض کردم.از همون لحظه ای که وارد شدم هم ضبط روشن کرد تا اون لحظه که داشتم در باز می کردم برم بیرون!!! اولش هم هیچ توضیحی راجع به ضبط و اینا نداد حتی نپرسید استرس داری یا… یه راست شروع کرد.البته منم سعی کردم کامل و با اعتماد به نفس جواب بدم و جز اون یک مورد که یادم رفته بود و جمله رو عوض کردم مشکل دیگه ای نداشتم به نظر خودم.اما راستش به خاطر همون خیلی می ترسم چون یه ۳-۴ ثانیه من من کردم ولی بعد ادامه دادم…

 24. خانم سیلویا (فامیلیش رو یادم نمیاد ) در آیلتس تهران لهجه‌شون خیلی خوب و استاندارد بود. بسیار خوشرو بود و سعی داشت که جو آرام و راحتی رو ایجاد بکنه. البته هنوز جواب رو نگرفتم که بتونم نظری راجع به نحوه نمره دادنش داشته باشم.

 25. مال منم آقای هندی بود منم اسمشو عبدالقرآن شنیدم خیلی بین حرف ها رو قطع میکرد اصلا سعی نکنین عبارتی رو حفظ کنین که تابلو میفهمه مگه اینکه خودتون با hesitation و کاربرد عبارت تاخیرش بدین همین که بعضی جا رو روان صحبن کنین و بعضی جا رو مکث و تاخیر زیاد زود میفهمه بین کیو کارت من که فکر کنم حدود ۱٫۵ دقیقه بیشتر نشد حرفم رو قطع کرد مطمین هستم ۲ دقیقه نشده بود روی پارت ۳ هم وقتی جواب رو میدین نظر شما رو جمع بندی میکنه و دوباره به خودتون میگه اصلا نترسین مثل دوستمون که گفت میپره وسط حرفتون یه نکته داره این که اگر صحبتتون ارگنایز باشه همون frstly.second فکر میکنم قطع نکنه
  اگر کسی راجع به نمره دادنش میدونه ما رو بی خبر نگذاره

 26. آقای عبدالقرآن یا یه همچین چیزی که هندی بودند (دوستان اگه اسم دقیقشو متوجه شدن بگن تا من اصلاح کنم ) موسسه عصر دین و دانش – ایشون کمی لهجه هندی دارن ولی تقریبا قابل فهمه ، اخلاقشون خوبه و موقع صحبت دائم تاییدتون می کنن که به اعتماد بنفستون کمک می کنه ، فقط بعضی اوقات وقتی هنوز جمله ای وسطشین رو تموم نکردید می پره وسط حرفتون ، درضمن ایشون قبل از شروع مصاحبه برخلاف بقیه ممتحنین خودشون نمیان دنبالتون و شما باید برید پیشش!

 27. با آقای علی ابراهیمی در دانشگاه آزاد برخوردشون خوب بود، تأیید میکردن ، لهجه و سرعت حرف زدنشونم خیلی خوب بود. حتی من یه سوال رو متوجه نشدم و پرسیدم و جواب دادن بهم، در کل استرسی وارد نکردن. نمره هم دقیقا همونجوری شد که خودم حدس میزدم. منصفانه نمره دادن به نظرم.

 28. من پارسال مرداد ماه آیلتس جنرال در ایران آیلتس امتحان دادم ، با آقای رحیمی که فوق العاده بودند ، بسیار متین، ملایم، خیلی کم به شما نگاه می کنه بنابراین اصلا استرس نمی گیرید، و خیلی عالی نمره دادند،‌دقیقا وقتی از اتاق میاید بیرون می تونید حدس بزنید چند می شید، برخورد و نمره دادنشون عالی بود. فقط سعی کنید با همون آرامشی که با شما صحبت می کنه جواب بدید و اصلا شتابزده نباشید

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here