تجربیات شرکت کنندگان در آزمونهای آیلتس دانشگاه آزاد

147
4233
azad ielts

یکی از مهمترین دغدغه های زبان آموزانی که قصد شرکت در آزمون رسمی IELTS را دارند، انتخاب محل ثبت نام آزمون آیلتس می باشد. پیش از این خانه آیلتس آفرینش در مطلبی اقدام به بررسی تخصصی مرکز آزمون دانشگاه آزاد (از دید کارشناسان آفرینش) پرداخته بود و اکنون نیز با توجه به اهمیت فزاینده آن، بخش مستقلی را تحت عنوان “تجارب شرکت کنندگان در آزمون IELTS” ایجاد کرده است تا زبان آموزان گرامی بتوانند با مطالعه تجارب افراد شرکت کننده در مراکز مختلف برگزاری آزمون IELTS به صورت مجزا، اطلاعات جامع تر و ملموس تری را کسب نمایند.

خواهشمندیم با درج تجارب خود در بخش نظرات پایین همین صفحه در خصوص مرکز آزمون IELTS “دانشگاه آزاد” تجربیات خود را با دیگر دوستان و متقاضیان شرکت در آزمون IELTS به اشتراک بگذارید.

پی نوشت: کلیه کامنتهای درج شده در سایت قدیمی آفرینش به نسخه جدید سایت آفرینش منتقل شده اند.

147 دیدگاه ها

 1. در ریدینگ، من بغل دستیم با اتودش صدا در می آورد حواسم پرت شد وقتی که دیدم وقت گذشت استرس گرفتم و تنونستم خودمو جم کنم. خیلی به تست هایی که زدم امیدوارم نیستم (دستکم پارت ۲ و ۳) امیدوارم که حداقل نمره ۶ رو در ریدینگ کسب کنم (کلاً در سر و صدا نمی تونم تمرکز کنم). در سایر Skill ها مشکل خاصی نبود و من نمره لازم رو کسب می کنم. دفعه اولم بود که امتحان میدادم.-کاش آزمون آزمایشی میدادم، نه واسه نمره، بلکه واسه قرار گرفتن در شرایط امتحان. اینقدر بگم که مطالعه کافی رو داشتم و گرفتن میانگین ۷٫۵ برایم دور از انتظار نبود. امیدوارم که به خیر این امتحان بگذره، وگرنه فعلاً وقت امتحان مجدد رو ندارم که خودش کلی پسرفت در آمادگی فعلیه. ایشالا که همه موفق باشند.

 2. با سلام منم ۲۶ اکتبر امتحان دادم(برای دومین بار) و بازم سر لیسنینگ مشکل داشتم و نتونستم موضوع رو خوب دنبال کنم (در بخش سوم البته) . کلا مثل تجربه قبلی همه چیز خوب بود و اگه مجبور بشم بازم آزاد امتحان میدم. شدیدا پیشنهاد میکنم مراقب زمان باشید مخصوصا تو ریدینگ. درخشانترین قسمت هم برای من اسپکینگ و رایتینگ بود که خیلی خوب بود(حتما تمرین کنید و برای خودتون الگوها یا جملات قشنگ رو از قبل حفظ کنید). امیدوارم لیسنینگ یک ۶ ناقابل بگیرم!!! یک آبنباتی یا خرمایی با خودتون ببرید که خیلی فاز میده.

 3. سلام من هم امروز امتحان دادم، خدا رو شکر برگزاریشون بنظرم خیلی خوب بود، فقط اون اقاهه که مسئول صحبت کردن برای بچه ها بود، بنظر من برخوردهای بدی میکرد، بنظر من میتونست خیلی ارومتر صحبت کنه تا بجای اینکه استرس همه زیاد کنه باعث اروم شدن شرکت کننده ها بشه. اما بجز همون یک نفر بقیه وافعا خوش برخورد و خیلی محترم بودند. قسمت گرفتن وسایل هم خیلی با نظم و خوب بود. من قبلا دین و دانش امتحان دادم اگه به دانشگاه ازاد نمره بیست بدم باید به دین دانش ۱ یا ۲ داد. این اقاهه که میگم دوستان میگفتند یکی از اگزمینرهای اسپیکینگ بوده و خیلی بد برخورد می کرده. خیلی دوست دارم بدونم اسمشون چیه تا اگه مجبور شدم دوباره امتحان بدم سعی کنم اسپیکینگ با ای اقا نیافتم!!! اگه کسی از دوستان می دونه ممنون میشم بگه. امیوارم همه موفق بشم.

 4. سلام . امتحان جنرال امروز دانشگاه آزاد به نظر من امتحان آسونی بود. بخش لسنینگ که فوق العاده آسون بدون سوال tricky بود(کیفیت صدا واقعا عالی بود). ریدینگ خیلی وقت گیر بود ۵ تا متن داشت و فکر کنم خیلی ها وقت کم اوردن. رایتینگ خیلی معمولی بود بخش اولش نامه به دوستی بود که نمی توانید به عروسی اش بروید و قسمت دوم درباره مشکلات محیط زیست بود. اگر اسپیکنیگ را چند روز پیش خوب میدادم الان مطمئن بودم ۴ تا ۷ دارم!

 5. من امتحانمو دادم ولی یه اشتباه تو writing کردم. اول که اومدم task2 رو جواب بدم ، تو صفحه ۳ نوشتم و بقیه رو اشتباهی تو صفحه ۲ نوشتم. وقتی رفتم task1 ، وقتی صفحه ۱ تموم شد فهمیدم اشتباه نوشتم و بقییه task1 رو تو صفحه ۴ نوشتم و وقت نشد توضیح بدم. به نظرتون نمره کم می کنن؟

 6. لام به همه،،،من هم امروز امتحان دادم و همه چی خوب بود کیفیت صدا و نظم و طرز بر خورد ،،،،نمره ٢٠ اما اینم اضافه کنم که نسبت به آزمون قبلیم که استانبول دادم خوب تعداد بچه ها بیشتر و معطلی هم بیشتر بود ،،، بچه هایی که امروز صحبت میکردیم میگفتن از ielts tehran اینجا بهتره ولی من قضاوت نمی کنم چون اونجا امتحان ندادم موفق باشید

 7. من امتحان ماک که دادم دقیقا این حالت رو داشتم. پس کلا این حالت طبیعیه ؟ لطفا اگه جوب آزمونتون اومد به اشتراک بگذارید و تحلیلش کنید که با چیزی که الان فکر میکنید چقدر مطابقت داشته.

 8. منم هنوز اعصابم خورده ، آسون ترین بخشش همون رایتینگ بود که اونم معلوم نیست چطور اصلاحش کنن ……..برا ریدینگ هم وقت کم اوردم……جلسه هم بی نظم بود مدام یکی میومد تو یکی می رفت بیرون من اولین ردیف دم در بودم، یه دختر رو هم بردن بیرون گفتن قبل شروع برگه سوالاتو باز کرده همش حواس ادم پرت می شد، خلاصه که کاملا نا امیدام

 9. من امتحان اسپیکینگ دادم. چون بار اول بود خیلی استرس داشتم. اتاق امتحان خیلی کوچک و ترسناک بود. اگزمینر هنوز من ننشستم شروع کرد البته پارت ۱ و ۳ خوب بود ولی پارت ۲ فکر کنم ۲۰ ثانیه فقط وقت داد بهم که جروبحثی کردیم سر این قضیه!! نمیدونم دوستهای دیگر هم سر پارت ۲ این مشکل رو داشتن؟ من برای ۷ رفته بودم و اگه پارت ۲ نمرمو خیلی کم نکرده باشه فکر کنم ۷ میشم باز.

 10. وای خدای من… هنوز توی شک امتحانم… واقعا با کمبریج فرق داشت… اصلا در اون سطح نبود… من برای ۷٫۵ رفته بودم…. الان حتی دیگه به ۷ هم امیدندارم….. صدای بلندگوها واضح نبود……. بعدشم هم تو دماغی حرف می زد هم سرعت خیلی بالا بود….. تازه قبل از سکشن وقت خیلی کمتری نسبت به کمبریجهامی داد برای خوندن سوالات….. بعد از لیسنینگ برگشتم عقب دیدم همه مثل گچ سفید بودن! ریدینگ خیلی طولانی بود….. من چون رشتم زبان بود وقت کم نیو وردم . یکی از متنها به رشته ام هم ربط داشت. اما به بقیه حق می دم… اکثرا وقت کم اوردن….. رایتینگ خیلی راحت بود… اما من برای پارت اول وقت ده دقیقه وقت داشتم…. اصلا نفهمیدم چی نوشتم… مراقبها دو بار پاسپورت چک کردن…. حواسم پرت می شد… اینطوری ما فدای حساسیتهای بیجای اونا میشیم….. تازه یکیشون انقدر سختگیر بود دو کلمه بعد از پایان وقت نوشتم مداد برداشت اون دو کلمه رو خط زد… دستت درد نکنه ! کاش از اول می رفتم خارج امتحان می دادم……………. مطمینم الان اینقدر حالم بد نبود……..شنیدم رایتینگو بدنمره می دن….. خدا به داد برسه…. بقیه از احوالشون بگن….

 11. به نظر من idp بد نمره نمیده این سنتر افتضاح نمره داده.من ژانویه استانبول idp امتحان دادم و با اون همه استرس اسپیکینگ و رایتینگ را هر دو ۶٫۵ شدم. دبی هم همین طور idp امتحان دادم باز هر دو ۶٫۵ شد و بعد کلی تمرین که می خواستم ۷ بگیرم اینجا هر دوشو ۵٫۵ دادن بهم…همین الانم رفتن برای اعتراض و توی همین زمانی که اونجا بودم ۲ نفر دیگه هم اومدن که کارنامه بگیرن و هر دو از اسپیکینگ و رایتینگ ها شاکی بودن…ولی مشکل این ۲۸۰۰۰۰ تومن که خیلی ها اعتراض نمی دن.خیلی جالبه که می گم چرا تو کارنامه نزدین که من قبلا امتحان دادم خیلی راحت میگه این اشتباه ها پیش میاد دیگه!!

 12. تاریخ ۲۵ می امتحان دادم همه چیز عالی بود هر چند که من خوب نبودم اما دفعه بعد می دونم چی کار کنم. امید وارم بقیه موفق شده باشند. یک چیزی رو که متوجه شدم واقعا کتاب های کمبرج مرجع هستند. آزمون به نظر من تکراری بود.

 13. من ۲ بار تهران ایلتس امتحان دادم بار سوم به فاصله ۲ هفته دانشگاه ازاد . که بی نظیر بود نه تنها بر گزاری و سالن بلکه نمره دادنشون من که ازشون ممنونم برای من که با تهران ایلتس ۱ نمره اختلاف داشت

  • دوست عزیز؛ درین مورد من میتونم بگم که بسیار خوب بود. اول که وارد شدیم همه وسایل را گرفتن و گذاشتند تو قفسه ها و یه شماره دادن به هرکس. اجازه نمیدادن خوراکی ببریم تو و این بنظر من خوب بود، صدای باز کردن خوراکی ها تو اون شرایط واقعا تمرکز آدما بهم میریزه! گفتند چیزی میخوایید قبلش بخورید. مثلا میتونستیم شکلاتامونا بذاریم تو دهنمون، در طول امتحان یا حداقل تا اواسطش یه چیزی داشتیم! یه میز کنار در بود روش لوازم تحریر و بطری آب معدنی و لیوان بود. کلی مراقب بودن که به بچه ها کمک میکردن در ارتباط با سوالاتی که داشتن و پر کردن فرمها. هر مرحله به دفعات توضیح داده میشد و کسی استرس نداشت که یچیزی رو متوجه نشده. هواش خوب بود اما آخراش یکمی گرم شد که پنجره را باز کردن. وفتی سرصدا از بیرون اومد، سریع رفتند بستنش! حس کردم واسشون مهم بودیم از همه بهتر میزش بود…یه میز بزرگ برای هر نفر جداگانه با ارتفاع مناسب،لازم نبود خیلی گردنتونا خم کنید که درد بگیره. بنظر من صندلیشم راحت بود…البته من سری اول امتحان دادم جمعیت کم بود. امیدوارم دوستانی که بعدا امتحان دادن هم نظراتشونا بذارن…

 14. ایران آیلتس عالی بود من بی دردسر ثبت نام کردم و نمره خوبی هم گرفتم اما با توجه به وضعیت ایلتس تهران فکر میکنم آزاد امتحان دادن احتمالا نتایج بهتری رو در پی داشته باشه نه؟

 15. ن چهار سال پیش ایران آیلتس امتحان دادم و بعدش دیگه هیچی .برای همین الان اصلا نمیدونم روند ثبت نام چطور شده… چطور میشه از تاریخ بعدی آزمون دانشگاه آزاد خبردار شد؟اصولا از چند روز قبل سایت برای ثبت نام باز میشه؟

  • داستان آیلتس ما داستان آزار دهنده ای شده. یادش بخیر ایران آیلتس چه دوران خوبی بود. الان در حال حاضر ۳ تا موسسه وجود دارن که آیلتس برگزار می کنن. ۱٫ عصر دین و دانش: با گند کاری که این موسسه ۱ دسامبر انجام داد بعید میدونم بتونه به این زودیا سرپا بشه (دورشو خط بکش) ۲٫ آیلتس تهران: این موسسه تقریبا از همه فعال تره. آزمون های پشت سرهم تقریبا بدون کنسلی از ویژگی های خوب این موسسه هستش. اما نکات منفی کمی هم نداره. از جمله اونا میتونم به سیستم فسیلی و اذیت کننده خود موسسه و تا حدی مغرضانه نمره دادنش اشاره کنم. برای ثبت نام از طریق این موسسه اول باید پروفایل بسازی که امروز و فردا رو نهایتا مهلت داری. اما چون ممکنه عکست طول بکشه تایید بشه توصیه می کنم هرچی سریع تر این کار رو بکنی (منظورم از سیستم مشکل دار همین بود که برای هر کاری زمان و روز داره حتی برای پروفایل ساختن اما خب تعدد آزمون های این موسسه از همه بیشتره ). تو سایتش اطلاعات آزمون های آیندش هست و معمولا جمعه ۳ هفته قبل از برگزاری آزمون ساعت ۱۰ صبح ثبت نام میکنه که باید حواست باشه که خیلی خیلی سریع پر میشه. ۳٫ آیلتس دانشگاه آزاد: که به سیستم جدید و اینترنتی خو گرفته و هر وقت بخای پروفایل می سازی و همه کارهاش اینترنتیه. ظرفیتش هم خیلی بیشتر طول میکشه تا پر شه. این موسسه بهتر هم نمره میده. فقط تعداد آزمون هاش کمتره و مواردی از کنسلی توش دیده شده.

 16. دوستان من یه سئوال دارم اگر امتحان speaking بعد از امتحان کتبی باشه ایا نتایج ۱۳ روز بعد از امتحان کتبی می یاد یا ۱۳ روز بعد از امتحان speaking ؟

 17. سلام دوستان .امتحان اسپیکینگ رو با یه اقای تقریبا خوش برخورد و جوان داشتم که مشکلش این بود که بدون مقدمه یه سره رفت سر اصل موضوع .سریغ شروع به ضبط کرد و در ضمن اجازه صحبت هم اصلا نمیداد اما به طور کلی خوب بود (فکر کنم نوید رفیعی بود) و در مورد نظم در روز اسپیکینگ واقعا خوب بود و در مورد امتحان لیسنینگ هم کیفیت صدا واقعا خوب بود و محیطی ارام و خوب رو فراهم کرده بودند و امتحان ریدینگ و رایتینگ هم خوب بود و من مشکلی ندیدم جز این که یه مقدار زمان ساماندهی به افراد برای شروع ازمون زیاد بود و در حین ازمون هم تردد مراقبین زیاد بود و پذیرایی خوبی هم نداشتن و اگر افراد بیسیم به دست از هندزفری استفاده میکردن بهتر میشد . اما در کل من راضی هستم .

 18. -تقریبا ١٢ روز قبل از آزمون به emailتون فرستاده میشه , -براى من و کسانى که میشناسم sms زدند,ولى روز speaking یک نفر رو دیدم که گفت براش smsفرستاده نشده، ولى براى همه email میزنند ،نگران نباشید. -ترتیب بر اساس کد ملى و شماره پاسپورت ه ،نه بر اساس فامیلى.

 19. غیر استاندارد ترین آزمون دنیااااااا…. نمره رایتینگتونو دیدین سعی کنید روحیتونو حفظ کنید، ۲ بار رایتینگ ۶ شدم یکی ۲ سال پیش بود تو سنتر سنجش و یکیشون تو ترکیه ۳ ماه پیش بود تو IDP استانبول، بعد یه ماه کار کردن دوباره امتحان دادم تو سنتر دانشگاه آزاد بهم داده ۵ !!!! دمشون گرم که اینقد خوب تصحیح میشه تازه ۲-۳ نفر هم نظر میدن رو نمره،

 20. سلام. دوستان عزیز اگر لطف کنین و شرایط ازمون مثلا از نظر کیفیت اسپیکر ها رو در قسمت لیسنینگ در شیراز توضیح بدین ممنون میشم

  • منم اونجا امتحان دادم به نظرم شرایط امتحان کلا از هر لحاظ خوب بود و همه راضی بودند. به نظر من کلا شیراز جای خوبیه واسه امتحان آیلتس دادن!

 21. منم امتحان داشتم اتاق شماره ۳ یک آقا بود اسمشو نفهمیدم.عالی بود هرچی من می گفتم لبخند می زد و تایید می کرد.من دفعه دوم هست که امتحان می دم.کلا همه مصاحبه کننده ها عالی هستن و خوب نمره می دن من دفعه اول گند زدم بهم ۶/۵ دادن. موضوع قسمت اول شغل تبلیغات موضوع دوم یک واقعه تاریخی موضوع سوم تدریس تاریخ در مدارس توریست مکان های تاریخی ، ممتحن من هم حرف منو قطع می کرد.این عادی هستش.نگران نباش من دفعه اول که امتحان دادم گند زدم وسط حرف زدم بهم ۶/۵ دادن.کلا دانشگاه آزاد خوب نمره میدن

 22. من امتحان دادم ممتحن ادم خیلی خوبی بود ولی خودم خیلی راضی نبودم یعنی ۷ می خوام فکر نکنم بتونم بگیرم قسمتهایی که بلد بودم همش حرفم رو قطع می کرد می رفت سراغ سوال بعدی

 23. سلام به همه من دفعه قبل آزمون آیلتس سنجش شرکت کرده بودم و به نظرم خیلی کیفیتش خوب بود. این دفعه پر شده! شما به جز اون کدوم رو پشنهاد می کنی؟ مرکز دانشگاه آزاد بدم امتحان رو یا آیلتس تهران؟

 24. راستش من چون دیدم همه ناراضین گفتم بگم که به نظرم نمرم خیلی خوب شده. overall=7.5, l=r=8, w=s=6.5 (من در حد ۷ بودم) اونجا حتی نمره ۷و ۸ هم دیدم تو کارنامه ها…. اگزاماینر S من یه آقای جوون بسیار خوش اخلاقی (اتاق آخر) بود که بنظرم بهم خیلی خوب نمره داد. خدا حفظش کنه… معمولا اگزاماینرای خانوم بد نمره میدن دیگه. ببینید L یه چیزیه که واقعا نمیشه دقیق گفت چند میشیم… مثلا من خودم potatos نوشتم به جای potatoes! خیلی از کلمه ها s جمع میخواست که من دوستم نذاشته بود و ۶٫۵ شد. اون سه تا اسکیلمم تیچرم خیلی کمک بزرگی کرد…

  • سلام.دوست عزیزوخیلی بابت نمره هاتون تبریک میگم.اما به نظر من listening & reading چیزی نیست که ربطی به سنتر داشته باشه.جوابا مشخص هست.هر جا و هر کس دیگه هم تصحیح کنه همین نمره ها رو میده.اما speaking & writing کاملا دست اگزمینر هست.متاسفانه من نقطه قوتم اسپیکینگ و بعدش رایتینگ هست.تو همه امتحان های ماک و حتی امتحان قبلی من اسپیکینگ رو بالای ۷٫۵ میشم.اما الان خیلی برام ۶٫۵ عجیبه.خیلیی.این اسکیل خیلی به اگزمینر ربط داره.واسه من یه آقای میانسال خیلی بد اخلاقی بود.من فردای امتحان مصاحبه داشتم تو قلهک.هم اتاق و هم سیستم ضبطشون افتضاح بود.چون اصلا اونجا محل امتحان نبوده هیچ وقت.

 25. سلام دوستان من ۵ بار تا حالا امتحان دادم که سنجش قدیم دو بار ایلتس تهران دو بار و دانشگاه ازاد یکبار .در همه این امتحانها speaking 6.5 شده بودم ولی در این امتحان اخر که ممتحن من اقای نوید ابراهیمیان بود به من ۵٫۵ داده در صورتی که من هم دو دقیقه رو خوب صحبت کردم و همه بحث بعدشو و الان نمی دونم چیکار کنم.من فکر می کنم که خیلی خیلی سختگیرانه بوده و دوست دارم از اقای ابراهیمیان بپرسم که لهجه صحبت کردنش خیلی ضعیف و معمولی بوده چرا با زندگی امثال من بازی می کنن.

 26. سلام.خدا رو شکر من راضی بودم.راجع به لیسنینگ کل پارت ۳ و ۴ جا خالی بود که راحت بود.پارت ۲ هم تستی بود.پارت ۱ هم با جا خالی شروع نشده بود.ولی در کل به نظر من آسون بود من فقط یک کم از املا ترسیدم!ریدینگ متن ۱ و ۲ واقعا آسون بود ولی متن ۳ نه و بسیار وقت گیر بود.رایتینگ هم بخش اولش ساده بود و فقط یک بارچارت معمولی بود که ۳ تا سال با هم مقایسه کرده بود.پارت ۲ موضوعش معمولی بود!گفته بود به نظر شما شغل هایی مثل دکتر و معلم ها باید پول بیشتری بگیرند نسبت به بقیه شغل ها یا خیر…در کل فک می کنم خوب بود.

 27. آقا شک نکن که بد نمره دادن!!! من بار اول تو یه مملکت غریب با کلی استرس و هول شدگی با اگزمینر هندی اسپیکینگ شدم ۶٫۵٫ بعد یکماه خوندم کلی هم کار کردم رو اسپیکینگ (دو روز پیش هم گفتم نمره اسپیکینگم ۸ میشه و گفتم که بعد نتایج خودتون قضاوت کنین) ولی شدم ۶٫ جالبه که خیلی از دوستان ۵٫۵ شدن. من اعتراض میدم . و دیگه هم آیلتس نمیدم.

  • موضوع من راجع به این بود که اگر زبان دیگه ای غیر از انگلیسی یاد بگبری چی هستش و چه جوری یاد میگیری و اصلا لازم هست یا نه .کل پارت ۳ هم راجع به زبان بود.مثلا کامپیوترها می توانند جای معلم را بگیرند یا نه یا در چه سنی بهتره زبان خوندن و این حرفا… پارت ۱ هم که مثل همیشه ، مثلا دوست داری گوینده خبر بشی یا نه و راجع به خبر بود همش،از اینترنت خبر میگیری یا تلویزیون… یک خانم خوش برخوردی بودن که اگه درست یادم مونده باشه کیوانپور بود فامیلیشون.امتحان که من راضی بودم خدا رو شکر..حالا نمرم اومد هم می گم.

  • سلام.بچه ها به نظر من همه چی عالی و منظم بود.مهمتر از همه کیفیت صدا هم خیلی خوب بود.برخوردشان هم خیلی حوب بود که از استرس ادم کم می کرد.من ژانویه استانبول امتحان دادم و اگر بخوام مقایسه کنم حتی به نظرم بهتر و با نظم تر هم بود.چون تو استانبول مراقب ها مدام بین میزها که فاصلشون کم هم بود قدم میزدن و شدیدا تمرکز من به هم می خورد. فقط تنها ایراد این بود که امتحان یک چند دقیقه دیر شروع شد که دیگه اونم طبیعیه دیگه و اینکه هیییییچی حتی شکلات هم نمی شد ببری ولی اگه لازم داشتی فورا بهت می دادن.اگه چیزی از قلم افتاده بپرسید لطفا.

  • سلام. بنظر منم امتحان خوبی بود اما نفس گیر واقعا واسه لیسینینگ هم فکر کنم املا کمی گیج کرده بود منو مثلا آخرین پارت مونده بودم که بنویسم: potatos یا potatoes. یا آخرین سوال سوال ۴۰ نمیدونستم farmland بنویسم یا farm. جالب اینجاست که هر جی نوشتم یادم میاد.

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here