چه بر سر پروشات و شكوه آمد/ آوردند؟!

3
3222
idp ielts
idp ielts

اخيرا شايعات زيادي در خصوص چرايي عدم برگزاري آزمون توسط مراكز پروشات و شكوه نقل ميشود. در اين خصوص برخي از موارد را به قطعيت ميتوان گفت و برخي از موارد هنوز جزو احتمالات است!

موارد قطعي:

🔸هيچ تخلفي از سوي مراكز ايراني (پروشات و شكوه) رخ نداده است.

🔸توضيح: شايعاتي در فضاي مجازي از سوي برخي افراد و موسسات سودجو منتشر ميشود كه سنترهاي ايراني به دليل مواردي همچون تقلب هاي سازمان يافته يا فروش سؤال، تعليق شده اند. توجه داشته باشيد كه اگر كوچكترين تخلفي در اين زمينه وجود داشت، قطعا نام موسساتي همچون پروشات و شكوه هنوز جزو موسسات مورد تأييد سازمان سنجش نبودند!

🔸هيچ اختلاف مالي بين مراكز ايراني و IDP كه منجر به تعليق آزمونهاي آنها شود وجود نداشته است.

🔸بر خلاف تمامي شايعات، مجوز مراكز پروشات و شكوه به هيچ عنوان لغو نشده است. با مراجعه به سايت رسمي سازمان سنجش ميتوان نام اين مؤسسات را در ليست مراكز مجاز (این لینک) مشاهده كرد:
🔸پنل ثبت نام مراكز پروشات و شكوه از سوي IDP معلق شده است.

🔸اين اقدام IDP كاملا بدون هماهنگي قبلي با سنترها بوده.

🔸بر اساس اطلاعات موثق، IDP هيچ توضيح رسمي را در خصوص دليل اين تعليق به سنترها نداده است.

موارد احتمالي:

🔸به دلیل ملاحظات مالی بین دو مرکز CES و IDP، سازمان IDP تا زمان تعيين تكليفهاي قانوني و مالي، كليه سنترهاي تحت نظر CES را نه تنها در ايران بلكه در سایر کشورها نظیر استرالیا، امارات و عربستان نيز به حالت تعليق درآورده است.

شایان ذکر است CES سازمانی است که مراکز جدید آزمون آیلتس در ایران نظیر پروشات و شکوه زیر مجموعه آن هستند و مرکز IDP با CES قرارداد داشته است.

توضيحات تكميلي و مهم آفرينش

گرچه سياست آفرينش در مقابل موسسات برگزاركننده آزمون آيلتس همواره بيطرفانه بوده و تاكنون در مطالب منتشره خود در سايت يا كانال آفرينش، از هرگونه طرفداري يا حمايت از سنترها خودداري كرده است، اما اكنون كه ديگر پروشات آزموني را در ايران برگزار نميكند بايد اذعان كرد با وجود آنكه مؤسسات برگزار كننده آزمون اصلي عملا فرقي در نمره دهي ندارند، اما در حوزه كيفيت خدمات آموزشي به جرأت ميتوان پروشات را برترين مركز برگزاركننده آزمون آيلتس ايران طي سالهاي اخير در ايران ناميد.

پروشات با وجود آنكه تنها ٥ آزمون در طول ٤ ماه اخير برگزار كرد، اما با خلق ايده هاي جديد و به كارگيري تيم مديريتي متخصص و حرفه اي و با بهره مندي از روشهاي علمي روز در روند جذب و برگزاري آزمونهاي خود، عملا وضعيت راكد، بدون رقابت و تك قطبي سالهاي قبل مراكز برگزاري آزمون آيلتس در ايران را متحول كرد و به رقيب بسيار جدي براي سنترهايي چون ايرسافام بدل گشت.

به گونه اي كه پروشات تنها ٤ ماه پس از شروع فعاليت خود در حوزه برگزاري آزمون آيلتس، توانست چيزي در حدود ٢٠٠ داوطلب را در آخرين آزمون خود جذب كند!

در واقع وضعيت كنوني پروشات را كاملا ميتوان با وضعيت بحراني اسنپ در مقابل سازمان تاكسيراني طي سال گذشته مقايسه كرد. كه حتي رانندگان تاكسي هم بر عليه آن در مقابل مجلس تظاهرات كردند! اما خوشبختانه اكنون اسنپ را داريم و بواسطه موجوديت آن، قيمتهاي آژانس به طور محسوس كمتر شده، بر خلاف سابق رانندگان آژانس در اين گرماي تابستان از كولر استفاده ميكنند، سازمان تاكسيراني هم براي رقابت، نرم افزاري مانند اسنپ توليد كرده و از همه مهمتر در اين وانفسا، احترام هم داريم!!!

متأسفانه با گذشت بيش از يك ماه از آخرين آزمون موسساتي مانند پروشات و شكوه، همچنان وضعيت آنها در هاله اي از ابهام قرار دارد. اما اميدواريم فعاليت اين دسته از موسسات خصوصي كه وجود آنها علاوه بر افزايش محسوس كيفيت خدمات آموزشي، نهايتا به نفع داوطلب ختم خواهد شد، ادامه دار باشد.

در پايان اميدواريم هرچه سريعتر مسأله در جريان بين دو سازمان متولي بين المللي IDP و CES حل شده تا بيش از اين داوطلبان و موسسات برگزاركننده آزمون در ايران متضرر نشوند.

ارسال دیدگاه جدید

3 دیدگاه ثبت شده "چه بر سر پروشات و شكوه آمد/ آوردند؟!"

اطلاع رسانی
avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
mohsen
مهمان
عضو عادی
mohsen

یه مرکز هم که پیدا میشه درست کار میکنه سریع درش رو تخته میکنند که نکنه یه وقت منافع خودشون به خطر بیفته!

سمانه
مهمان
عضو عادی
سمانه

شما اطلاع دارید که احتمالش هست پروشات دوباره باز شه یا نه؟!

محسن
مهمان
عضو عادی
محسن

چه عجب يكي پيدا شد توضيحي تو اين زمينه داد! ممنون از شما

wpDiscuz