بررسی تخصصی آزمون آیلتس ایرسافام

ایرسافام | توضیح: نقد و بررسی تخصصی زیر توسط کارشناسان آفرینش انجام شده و رپورتاژآگهی نمیباشد. بدیهی است آفرینش در این بخش جدید از وبسایت خود، از هیچ کدام از مراکز رسمی برگزاری آزمون، سفارش تبلیغاتی قبول نمیکند. شایان ذکر است هزینه ثبت نام در این آزمون به صورت کامل توسط آفرینش پرداخت شده است.

کارشناسان آفرینش طی دوره های شش ماهه و بدون هماهنگی قبلی در آزمون اصلی مراکز مجاز ثبت نام کرده و کل فرآیند ثبت نام، آزمون، مصاحبه و اعلام نتایج را به صورت تخصصی و موشکافانه تحلیل و بررسی مینمایند و نهایتاً کلیه نقاط قوت و ضعف مراکز را فارغ از هرگونه جانبداری، منتشر میکنند.

ایرسافام-irsafam

بررسیهای تخصصی آفرینش تفاوتهای جدی و عمده ای را با آنچه پیش از این تحت عنوان “بیان تجربیات” متعدد کاربران که در سایتها و فرومهای مختلف منتشر گشته اند دارد:

 • این بررسی توسط متخصصین آفرینش انجام میشود. بنابراین کاملا با نگاه حرفه ای و تخصصی کارشناسان بیان میگردد.
 • نظرات منتشر شده در این صفحه بر اساس شنیده های کارشناسان آفرینش نمیباشد. کارشناسان به صورت واقعی، ثبت نام آزمون اصلی را با پرداخت وجه ۹۵۰ هزارتومانی آزمون انجام داده اند! و همانند یک داوطلب واقعی جهت بررسی مرکز مورد نظر، در آزمون آن مرکز شرکت کرده اند.
 • بیش از ۹۰ درصد داوطلبان آزمون اصلی را افرادی تشکیل میدهند که تاکنون تجربه شرکت در آزمونهای رسمی IELTS را نداشته اند و جهت کسب اطلاعات در خصوص مراکز آزمون مجبور بوده اند به اطلاعات اندک سایتها روی آورند حال آنکه در بسیاری از سایتها و فرومها، تجربیات ذکر شده توسط کاربران، غیر واقعی و تبلیغاتی هستند و قابل استناد نمیباشند و به این ترتیب همیشه واقعیت آنچه در مراکز برگزاری آزمون اتفاق می افتاد در هاله ای از ابهام قرار داشت!
  تعدد تجربیات و ضد و نقیض هایی که در این دسته از فرومها و سایتها از سوی کاربران نوشته میشود، اکثراً به جای آنکه منجر به نتیجه گیری مفید زبان آموزان شود، صرفاً باعث سردرگمی آنها میشد. اما اکنون متقاضیان گرامی میتوانند بدور از فضاهای تبلیغاتی و زد و بند های تجاری، با اعتماد کامل به خانه آیلتس آفرینش به عنوان معتبرترین و تنها مرکز تخصصی دوره های آیلتس در کشور که بیش از ۱۰ سال به صورت تخصصی بر روی آزمون IELTS تمرکز کرده است، بدون دغدغه مرکز آزمون مورد نظر خود را بر اساس صلاحیت واقعی آن مرکز انتخاب نمایند.

نحوه امتیازدهی به مراکز آزمون:

آفرینش پس از بررسی های متعدد و با در نظر گرفتن جوانب کارشناسی، چک لیست مشخصی را برای امتیاز دهی به تمامی مراکز آزمون در نظر گرفته است. در این چارچوب ، ۶ آیتم از مراکز رسمی برگزاری آزمون به صورت موشکافانه مورد ارزیابی تخصصی و نمره دهی قرار میگیرد که البته هر کدام از آیتمها، زیر مجموعه های موضوعی مربوط به خود را دارند. نکته مهم، ارزش متفاوت هر کدام از آیتمها نسبت به آیتم دیگر میباشد. به عنوان مثال کیفیت سیستم صوتی در سکشن Listening ایرسافام، به مراتب اهمیت، ارزش و امتیاز بیشتری نسبت به کیفیت صندلی های آزمون ایرسافام دارد.

روند توزیع و ارزش امتیازات به مراکز:

فرآیند ثبت نام آزمون مراکز (حداکثر ۱۵ امتیاز)

محل برگزاری آزمون کتبی مراکز (حداکثر ۲۰ امتیاز)

آزمون Listening مراکز (حداکثر ۲۵ امتیاز)

آزمون Speaking مراکز (حداکثر ۲۰ امتیاز)

فرآیند پاسخگویی، پشتیبانی و انسجام سازمانی مراکز (حداکثر ۱۰ امتیاز)

امتیاز تخصصی کارشناسان آفرینش (حداکثر ۱۰ امتیاز)

حداکثر مجموع امتیاز ۶ بخش هر یک از مراکز آزمون: ۱۰۰ امتیاز

توجه: امتیازات بالا مربوط به مرکز ایرسافام نمیباشد، بلکه روند توزیع امتیازات به مراکز آزمون و حداکثر امتیازاتی که مراکز مجاز برگزاری آزمون آیلتس میتوانند کسب کنند را نشان میدهد.

توضیح: این بررسی مربوط به تاریخ آزمونی است که کارشناس آفرینش در آن حضور داشته است. لذا امکان دارد مراکز در آزمونهای بعدی تغییراتی را در روند برگزاری آزمونهای خود نظیر محل برگزاری آزمون کتبی انجام دهند. بدیهی است این تغییرات در بررسی های بعدی کارشناسان لحاظ میگردد.

 • تاریخ آزمون کتبی ایرسافام (اعزام کارشناس): ۱۱ فوریه ۲۰۱۷ ( ۲۳ بهمن ۱۳۹۵)
 • تاریخ بررسی دوره ای بعدی مرکز ایرسافام: تیر ۱۳۹۶
 • فرآیند ثبت نام آزمون

  نشانی وب سایت: http://ielts.irsafam.com

  وب سایت ایرسافام irsafam در زمستان ۹۵ تغییرات گسترده ای داشته است. البته این تغییرات بیشتر در بخش گرافیکی سایت انجام شده است که تا پیش از این تغییرات، وضعیت نامناسبی را داشت. با وجود تغییراتی که در بخش گرافیکی سایت ایرسافام irsafam انجام شده اما پنل ثبت نام ایرسافام irsafam تغییر محسوسی را نداشته است.

  از ویژگیهای بارز وب سایت ایرسافام irsafam سیستم انتخاب دلخواه زمان مصاحبه آزمون Speaking میباشد که یکی از دلایل اقبال داوطلبان در سالهای اخیر به مرکز ایرسافام را میتوان داشتن همین امکان نام برد. که البته اکنون برخی از دیگر مراکز آزمون در ایران نیز این امکان را در اختیار داوطلبان خود قرار داده اند.

  از دیگر ویژگیهای مهم وب سایت ایرسافام irsafam، اتوماسیون ثبت نام آنلاین میباشد. با توجه به اینکه امکان پرداخت آنلاین وجه آزمون از طریق سایت رسمی IELTS برای کاربران ایرانی به واسطه تحریمها مهیا نمیباشد، سایت ایرسافام irsafam را میتوان جزو پیشگامان طراحی سیستم پرداخت آنلاین وجه آزمون برای حل معضل ثبت نام داوطلبان نام برد. این سیستم با وجود مزایای نسبی که برای داوطلبان به همراه دارد، اما همچنان در مقایسه با سیستمهای استاندارد آنلاین ثبت نام، ضعفهای زیادی دارد که بارها باعث سردگمی ما در روند ثبت نام آنلاین شد. ضعف اصلی سیستم ثبت نام آنلاین ایرسافام، پراکندگی و خطی نبودن روش ثبت نام میباشد. به این معنی که شما میبایست در پنل کاربری خود بر روی تمام لینکها کلیک کنید تا متوجه شوید این پنل از چه قابلیتهایی برخوردار است. گرچه پروسه ساختن نام کابری تا رزرو قطعی آزمون در پنل ایرسافام نهایتاً بدون ایراد فنی انجام میشود، اما اگر از جمله کاربرانی باشید که تا به حال تجربه ثبت نام آنلاین را نداشته باشید، احتمالاً شما هم به واسطه پیچیدگی طراحی این مراحل دچار سردرگمی و سؤالات متعددی طی روند ثبت نام خود در سایت ایرسافام خواهید شد.

نقاط قوت:

 • ثبت نام و پرداخت وجه آنلاین
 • سیستم اتوماسیون انتخاب دلخواه زمان آزمون مصاحبه

نقاط ضعف:

 • پیچیدگی مراحل عضویت تا ثبت نام قطعی
 • طراحی گرافیکی نامناسب

جمع امتیازات آفرینش به این بخش: ۹ از ۱۵

 • آزمون کتبی

  نشانی محل برگزاری آزمون کتبی: تهران، بزرگراه چمران، هتل استقلال، سالن دریای نور

  توجه داشته باشید که محل برگزاری آزمون کتبی، حسب مورد امکان تغییر دارد و داوطلبان ایرسافام میبایست نشانی دقیق مجل برگزاری آزمون خود را از سایت ایرسافام مشاهده نمایند.

  • موقعیت جغرافیایی محل آزمون: (امتیاز کسب شده: ۱ از ۲)
  • با توجه به اینکه آزمون کتبی رأس ساعت ۹ شروع میشود، بنابراین جهت شرکت در آزمون ایرسافام میبایست ترافیک شدید اتوبان چمران بین ساعات ۷:۳۰ تا ۸:۳۰ را تحمل کنید. خوشبختانه هتل استقلال به داوطلبان اجازه پارک اتومبیلهایشان را با هزینه ای حدود ۱۰ هزار تومان میدهد. اما پیشنهاد میکنیم جهت کاهش استرس خود و عواملی همچون تصادف یا خرابی اتومبیل به هیچ وجه صبح آزمون با وسیله شخصی خود به محل آزمون نیایید! دسترسی به مترو برای حضور در هتل استقلال چندان مناسب نیست چرا که نزدیک ترین ایستگاه مترو در میدان تجریش قرار دارد.
  • کیفیت فیزیکی سالن: (امتیاز کسب شده: ۱٫۵ از ۲)
  • وقتی نام هتل استقلال به عنوان محل برگزاری آزمون ایرسافام به میان می آید، ناخودآگاه تصور ذهنی به سمت فضای مجلل و با شکوه هتلهای  ۵ ستاره خارجی میرود! پیشنهاد میکنیم همینجا تصور خود را کنار بگذارید! چرا که فضای برگزاری آزمون در واقع هیچ ارتباطی به ستاره های هتل استقلال ندارد. آزمون ایرسافام در سالن دریای نور که در واقع یک تالار مجزا از هتل میباشد تشکیل میگردد. سالن دریای نور که اغلب مراسم های عروسی در آن برگزار میشود، فضایی ساده و تا حدی قدیمی دارد. ارتفاع سقف سالن بلند است و کف آن پارکت است.
  • ظرفیت و تراکم سالن: (امتیاز کسب شده: ۰٫۵ از ۲)
  • گرچه مساحت سالن آزمون ایرسافام مناسب است اما فشردگی صندلی های چیده شده در سالن همانطور که در عکسها مشخص است، بسیار زیاد است. در شمارشی که ما انجام دادیم حدود ۲۷۰ صندلی در سالن دریای نور چیده شده است! فاصله صندلی ها با یکدیگر کم میباشد به نحوی که در هنگام آزمون به راحتی صدای زمزمه کردن و حتی آدامس جویدن داوطلبان کناری خود را میشنیدیم.
  • میزان آکوستیک بودن سالن آزمون: (امتیاز کسب شده: ۱٫۵ از ۳)
  • با توجه به ارتفاع سقف سالن دریای نور، صدا تا حدی در سالن میپیچد. همچنین به دلیل پارکت بودن کف سالن صدای قدمهای پای مراقبین نیز به راحتی شنیده میشود. اما در طول آزمون مراقبین کاملاً رعایت حال داوطلبان را انجام میدهند. اگر مثل ما بدشانس باشید و جای شما در در صندلی های ردیف جلو باشد، مجبور خواهید بود که صدای پچ پچ مراقبین و قدمهای پایشان را در اوقات کوتاهی از آزمون تحمل کنید که با توجه به ساز و کار و تدارکات برگزاری آزمون، چاره دیگری هم نیست!
  • کیفیت میز و صندلی ها: (امتیاز کسب شده: ۱ از ۳)
  • صندلی های آزمون ایرسافام در واقع همان صندلی های تالار عروسی هتل استقلال با همان روکش های سفید هستند که پس از ۲ ساعت نشستن شما را خسته میکند. میزهای تحریر هم چندان پهن نیستند.
  • کیفیت لوازم التحریر: (امتیاز کسب شده: ۱٫۵ از ۲)
  • بر روی هر میز پاکت پلاستیکی قرار دارد که درون آن ۲ عدد مداد فابر کاستل، یک عدد تراش و یک پاک کن با مارک متفرقه میباشد. کیفیت مدادهای HB فابرکاستل از لحاظ نرمی و رنگ مناسب نوک مداد مناسب است اما کیفیت پاک کن ها به دلیل راحت خورد شدن چنگی به دل نمیزد.
  • پرسنل کادر اجرایی آزمون: (امتیاز کسب شده: ۱ از ۲)
  • پرسنل اجرایی آزمون کتبی ایرسافام رفتار محترمانه و جدی ای را در طول آزمون دارند. در مقابل پرسنل هتل استقلال رفتار مسئولانه ای با داوطبان ندارند. برخلاف انتظار هیچ شخصی جهت راهنمایی داوطلبان هنگام حضور ما در لابی هتل وجود نداشت. با توجه به اینکه ساعت حضور ما در هتل لاله، ۷:۳۰ صبح بود، به دلیل سرمای هوا به لابی هتل مراجعه کردیم. پس از چند دقیقه که متوجه شدیم کسی به سراغ ما نمیاید، به مسئول پذیرش هتل مراجعه کردیم و ما را به بیرون لابی به طرف سالن دریای نور هدایت کردند. اما وقتی به سالن دریای نور مراجعه کردیم متوجه شدیم که در این سالن محلی برای انتظار وجود ندارد و مجدداً جهت پیدا کردن محلی برای نشستن و گرم شدن به لابی هتل استقلال بازگشتیم!
  • پیش از آزمون میبایست کلیه وسایل خود را نظیر تلفن همراه، ساعت دیجیتال یا هوشمند، سوئیچ اتومبیل، خوراکی مثل شکلات و لوازم التحریر خود را تحویل دهید. اقلام امانت گرفته، توسط پرسنل ایرسافام داخل کیسه های پارچه ای کوچکی قرارداده میشود و در ازای آن به شما شماره ای داده میشود. پس از آزمون نیز حدود ۵ دقیقه طول میکشد تا وسایل خود را تحویل بگیرید.
  • در طول برگزاری آزمون یک مرتبه حین برگزاری سکشن Reading و یک مرتبه حین سکشن Writing، مجموعاً ۲ مرتبه پاسپورتها توسط مراقبین چک میشوند و مدارک شناسایی داوطلبان با چهره آنها تطبیق داده میشود.
  • استفاده تبلیغاتی از فضای آزمون: در پایان آزمون کتبی و در حالیکه تمامی برگه آزمون داوطلبان جمع آوری شده بودند، درهای خروج سالن بسته شد و اجازه خروج از سالن به شرکت کنندگان داده نشد و مکرراً از داوطلبان خواسته میشد که تا زمان اعلام آنها، در جای خود بنشینند. پس از لحظاتی یکی از مسئوالان ایرسافام شروع به معرفی خدمات مهاجرتی مرکز ایرسافام کرد. پس از ایشان میکروفون را به مسئول دیگری از ایرسافام سپردند و ایشان نیز تبلیغ دانشگاههای طرف قرارداد ایرسافام را انجام دادند. این توضیحات تبلیغاتی که حدود ۱۰ دقیقه به طول انجامید! مورد اعتراض بسیاری از داوطلبان قرار گرفت تا جایی که چند نفر از داوطلبان پس از اتمام شمارش برگه ها، حین توضیحات مسئول ایرسافام، بدون توجه به عدم اجازه خروج، سالن آزمون را ترک کردند. این توضیح را باید اضافه کرد که گرچه پس از پایان آزمون، داوطلبان میبایست تا جمع آوری کامل برگه ها و شمارش آنها که حدوداً ۵ دقیقه زمان میبرد، در صندلی های خود بنشینند، اما بدیهی است با توجه به رسمی بودن آزمون IELTS، استفاده تبلیغاتی از زمان پس از آزمون علی الخصوص با توجه به طولانی بودن زمان برگزاری آزمون آیلتس و خستگی مفرط داوطلبان، اقدامی ناپسند به شمار میآید.
  • پذیرایی قبل، حین و پس از آزمون: (امتیاز کسب شده: ۰٫۵ از ۲)
  • پیش از آزمون پذیرایی مختصری از داوطلبان انجام میشود. بر روی میزهای پذیرایی، بطری آب معدنی، نسکافه، چای و بیسکوئیت های باز شده ساقه طلایی وجود دارد. پس از ورود به سالن آزمون بر روی میزهای داوطلبان، یک عدد شکلات کوچک و یک بطری آب معدنی وجود دارد. با توجه به اینکه شکلاتها داخل بسته بندی قرار دارند، باز کردن آنها در طول آزمون توسط داوطلبان کمی سر و صدا ایجاد میکند. پس از آزمون نیز پذیرایی از داوطلبان صورت نمیپذیرد.
  • سرویسهای بهداشتی: (امتیاز کسب شده: ۰٫۵ از ۲)
  • سرویسهای بهداشتی عمومی تا حدودی با سالن آزمون فاصله دارند. با در نظر گرفتن ۵ ستاره بودن هتل استقلال، سرویسهای بهداشتی کیفیت مناسبی ندارد و بوی نامطبوع و وضعیت بهداشتی و نظافتی آن در حالت خوشایندی قرار ندارد. با توجه به تعداد بالای شرکت کنندگان در آزمونهای ایرسافام، حدود ۱۵ دقیقه طول کشید تا نوبت به ما برسد! و هرچه به زمان آزمون نزدیک تر میشوید، این صف طولانی تر میشود. بنابراین چنانچه قصد استفاده از سرویسهای بهداشتی هتل استقلال را دارید سعی کنید آن را به لحظات آخر موکول نکنید تا دچار استرس شروع آزمون نشوید. توجه نمایید امکان استفاده از سرویسهای بهداشتی در ۱۰ دقیقه اول و آخر سکشنهای Reading و Writing وجود ندارد. در صورت درخواست، بدون صحبت کردن دست خود را بالا گرفته؛ مراقب پاسپورت شما را میگیرید و تا سرویس بهداشتی شما را همراهی میکند. قبل از ورود به سرویس بهداشتی آن را چک میکند و منتظر شما میماند! و در نهایت تا صندلیتان شما را اسکورت میکند. همچنین قبل و بعد از ورود به سرویس بهداشتی از شما اثر انگشت گرفته میشود که این اثر انگشت در نرم افزار مربوطه IELTS ثبت میشود.

نقاط قوت:

 • برگزاری منظم و سازمان یافته آزمون

نقاط ضعف: 

 • تراکم بیش از حد در سالن آزمون و فاصله کم بین صندلی ها
 • کیفیت متوسط صندلی ها
 • تعداد کم سرویسهای بهداشتی و وضعیت نه چندان مناسب نظافتی آن
 • استفاده تبلیغاتی از تایم پس از آزمون داوطلبان

جمع امتیازات آفرینش به این بخش: ۹ از ۲۰

موقعیت محل برگزاری آزمون کتبی ایرسافام روی نقشه

تصاویر محل برگزاری آزمون کتبی ایرسافام

 • آزمون Listening

  ایرسافام irsafam را میتوان اولین سنتر در ایران نامید که از هدفون در آزمون Listening استفاده کرد. گرچه ایرسافام سالها به واسطه داشتن همین سرویس (هدفون) در آزمونهای خود یکه تازی میکرد، اما اکنون تقریباً تمامی مراکز مجاز برگزاری آزمون IELTS در ایران، این امکان را برای داوطلبان خود فراهم کرده اند. استفاده از هدفونهای وایرلس گرچه مزایای زیادی همچون ایجاد تمرکز بیشتر برای داوطلب حین آزمون Listening دارد اما اخلال در سیستم پخش آن نیز میتواند صدمات جبران ناپذیری را به نمره داوطلب وارد کند. در ادامه به بررسی روند برگزاری سکشن Listening در آزمون آیلتس ایرسافام irsafam میپردازیم.

  • برگزاری سکشن Listening با هدفون: (امتیاز کسب شده: ۱۰ از ۱۰)
  • سکشن Listening آزمون آیلتس ایرسافام irsafam توسط هدفون با سیم که به یک دستگاه رسیور وایرلس متصل است برگزار میگردد.
  • پخش همزمان صدا از هدفون و بلندگو: (امتیاز کسب شده: ۰ از ۶)
  • در سکشن Listening آزمون آیلتس ایرسافام، صدا صرفاً از طریق هدفون پخش میگردد و پخش همزمان از طریق اسپیکر انجام نمیشود.
  • نوع و کیفیت هدفون ها: (امتیاز کسب شده: ۱ از ۵)
  • در اولین نظر هدفونهای ایرسافام دقیقاً ما را یاد هدفونهای پروازهای هواپیمایی انداخت. هدفونهایی کاملاً ساده که هیچ مارک خاصی نداردند. مسلماً کیفیت این هدفونها برای گوش دادن به موسیقی بسیار پایین است اما توجه داشته باشید که قرار نیست در آزمون آیلتس ایرسافام irsafam موزیک گوش کنید! کاپهای هدفون بر روی گوش قرار میگیرند اما کاملاً گوش را نمیپوشاند. به همین دلیل حتی اگر هدفونها هم روی گوش شما باشد، صدای محیطی اطراف را به راحتی میشنوید. از طریق دکمه ولوومی که بر روی رسیور قرار گرفته است امکان کم و زیاد کردن حجم صدا وجود دارد.
  • شفافیت، میزان نویز و قطعی صدا: (امتیاز کسب شده: ۲ از ۴)
  • با توجه به اینکه پخش صدا از طریق رسیورهای وایرلس متصل به هدفونها انجام میپذیرد، میزان نویز و قطعی لحظه ای صدا، ارتباط مستقیمی با کیفیت سخت افزاری رسیورها دارد. پیش از شروع Listening، فایل تست صدا پخش میشود. حدود ۳ مرتبه فایل تست صدا پخش شد و هدفون و رسیورهای چند نفر از داوطلبان در طول این پروسه تقریباً۱۰ دقیقه ای تعویض شد. در طول پخش فایل صوتی چندین و چند مرتبه صدای نویز و گاهاً ۲ صدا شدن گوینده شنیده شد که با توجه به طول کوتاه مدت این اختلالات (حدود ۱ ثانیه در هر مرتبه) هرچند که ما را دچار استرس کرد اما مشکلی برای پاسخگویی به سؤالات آزمون، حداقل برای ما ایجاد نشد!
  • اتفاق عجیب- قطع پخش فایل Listening به دلیل صداهای مزاحم: حین پخش سکشن اول فایل Listening صدای آزاردهنده بلندی از سقف سالن شنیده شد. مزاحمت این صدا به حدی بود که خانمی که مسئول آزمون بودند به سرعت به طرف سیستم صوتی دویدند و پخش فایل Listening را متوقف کردند و پشت میکروفون اعلام کردند که نمیدانند مشکل از کجاست و فرصتی خواستند تا بتوانند برای حل مشکل با مسئول هتل صحبت کنند و به شوخی هم اعلام کردند که فرصتی خوبی برای استراحت داوطلبان در این وقفه پیش آماده است. پس از حدود ۵ دقیقه وقفه که منجر به استرس و سردرگمی داوطلبان شده بود، مجدداً پخش فایل صوتی از سر گرفته شد اما در کمال تعجب تنها چند دقیقه بعد مجدداً ۲ بار دیگر دیگر این صدا از سقف سالن شنیده شد! جالب اینجاست که با وجود آنکه در واقع این آزمون برای ما (از حیث نتیجه و هزینه) فرمایشی بود و هیچ استرسی در طول این آزمون نداشتیم، حداقل پاسخ به ۳ سؤال Listening را به دلیل تکرر و شدت این صداهای مزاحم و از بین رفتن تمرکز خود از دست دادیم! با توجه به اینکه ایرسافام irsafam سابقه برگزاری ده ها آزمون آیلتس را در همین سالن آزمون دارد، حداقل انتظاری که میرود این است که از قبل و با دقت خاص این دسته از حوادث قابل پیشگیری را با هماهنگی با مسئولین هتل کنترل نماید چرا که سرنوشت زندگی بسیاری از داوطلبان بسته به نتایج همین آزمونها دارد.

نقاط قوت:

 • برگزاری سکش Listening توسط هدفون

نقاط ضعف:

 • کیفیت ساخت ضعیف هدفونها
 • عدم کنترل صداهای محیطی آزاردهنده حین پخش Listening
 • قطع و وقفه در پخش فایل Listening
 • نویزهای لحظه ای حین پخش فایل Listening

جمع امتیازات آفرینش به این بخش: ۱۳ از ۲۵

 • آزمون Speaking

  نشانی محل برگزاری آزمون مصاحبه: تهران، شریعتی، بالاتر از پل صدر، خیابان شهید میرزاپور، قلندری شمالی، بن بست ساناز، پلاک ۳

  • موقعیت جغرافیایی آزمون مصاحبه: (امتیاز کسب شده: ۱٫۵ از ۲)
  • موقعیت مکانی محل آزمون مصاحبه ایرسافام مناسب است و احتمالاً برای پیدا کردن جای پارک، سختی زیادی نخواهید کشید. گرچه بازهم پیشنهاد میکنیم با وسیله شخصی خود به محل آزمون نروید.
  • کیفیت ساختمان و اتاق مصاحبه: (امتیاز کسب شده: ۱ از ۲)
  • ساختمان محل برگزاری آزمون شفای ایرسافام تقریباً قدیمی است. سالن انتظار فضای کوچکی در حدود ۲۰ متر مربع دارد. اتاقهای آزمون مصاحبه ایرسافام هم کوچک است. با توجه به نزدیکی محل انتظار داوطلبان با اتاقهای مصاحبه، بدیهی است صدای افرادی که در سالن انتظار حضور دارند تا حدودی داخل اتاقها قابل شنیدن است، اما مشکل قابل توجهی که تمرکز داوطلب را در طول مصاحبه برهم بزند، وجود ندارد.
  • ممتحنین (Examiners): (امتیاز کسب شده: ۵٫۵ از ۷)
  • رفتار ممتحنین ایرسافام با داوطلبان محترمانه و مورد قبول بود. البته باید توجه داشت در ساعتی که در محل آزمون مصاحبه حضور داشتیم، بازخوردی از دیگر ممتحنین نگرفته و بنابراین در خصوص تمام ممتحنین ایرسافام نمیتوان اظهار نظر کرد. تجربیات دیگر داوطلبان از آزمون مصاحبه و معرفی ممتحنین را میتوانید در این صفحه مشاهده نمایید.
  •  زمانبندی آزمون مصاحبه: (امتیاز کسب شده: ۴ از ۴) 
  • امکان انتخاب زمان مصاحبه قبل از آزمون کتبی یا بعد از آزمون کتبی در پنل کاربری در وب سایت ایرسافام فراهم بود و داوطلبان ایرسافام Irsafam میتوانند تایم مورد نظر خود را انتخاب کنند که البته بستگی به این دارد که داوطلب دیگری پیش از شما، آن زمان را رزرو نکرده باشد.
  • کادر اجرایی آزمون مصاحبه: (امتیاز کسب شده: ۲ از ۲)
  • کادر اجرایی دفتر ایرسافام رفتار مناسبی و محترمانه ای با داوطلبان داشتند.
  • پذیرایی: (امتیاز کسب شده: ۰٫۵ از ۲)
  • روال پذیرایی در آزمون شفاهی نیز عیناً مشابه پذیرایی در آزمون کتبی میباشد. بر روی میز پذیرایی بیرون از سالن انتظار، چای، نسکافه و بیسکوئیت قرارداده شده که میتوانید پذیرایی ساده و مختصری را از خود انجام دهید.

نقاط قوت:

 • تنوع تایمهای انتخاب زمان آزمون مصاحبه
 • قابلیت انتخاب آنلاین زمان آزمون مصاحبه از طریق وبسایت ایرسافام

نقاط ضعف: ندارد

جمع امتیازات آفرینش به این بخش: ۱۴٫۵ از ۲۰

موقعیت محل برگزاری آزمون شفاهی ایرسافام روی نقشه

تصاویر محل برگزاری آزمون شفاهی ایرسافام

 • پاسخگویی و پشتیبانی

  روال پشتیبانی و پاسخگویی ایرسافام irsafam، هنوز فاصله زیادی با استاندارد های CRM دارد. ما هم تجربه خوشایندی از سیستم پشتیبانی ایرسافام نداشتیم. تماس گرفتن با تلفنهای مرکز آزمون آیلتس ایرسافام irsafam، چندان هم کار راحتی نیست! گرچه اگر موفق به تماس نشدید، میتوانید از طریق ایمیل با این مرکز ارتباط برقرار کنید و سؤالات خود را مطرح نمایید. شاید یکی از علتهای این مشکل را بتوان به تعداد بالای داوطلبان ایرسافام نسبت داد اما در نهایت توجیه قابل قبولی برای مشکلات سیستم پاسخگویی و پشتیبانی ایرسافام نمیباشد.

نقاط قوت: ندارد

نقاط ضعف:

 • سیستم نامناسب پاسخگویی و پشتیبانی

امتیاز آفرینش به این بخش: ۴ از ۱۰

 • نمودار امتیازات مرکز آزمون آیلتس ایرسافام

فرآیند ثبت نام آزمون
آزمون کتبی
آزمون Listening
آزمون Speaking
پاسخگویی و پشتیبانی
امتیاز تخصصی کارشناسان آفرینش
 • نتیجه گیری، مجموع امتیازات و امتیاز آفرینش

امتیاز تخصصی کارشناسان آفرینش به ایرسافام: ۶ از ۱۰

مجموع کل امتیازات ایرسافام: ۵۶ از ۱۰۰

 • تجربیات داوطلبان

  قدر مسلم همواره دیدن تجربیات صدها شرکت کننده در آزمون آیلتس ایرسافام irsafam خالی از لطف نیست و اطلاعات مفید و بسیار جزئی تری را از منظر داوطلبانی که دارای دیدگاه و سلایق متفاوتی هستند، در اختیارتان قرار میدهد.

مراکز محترم برگزاری آزمون آیلتس، جهت درخواست بررسی دوره ای و تخصصی توسط کارشناسان آفرینش میتوانند با ID تلگرام myafarinesh@ در ارتباط باشند.

بیشتر بخوانید: سایر بررسیهای تخصصی مراکز مجاز آزمون IELTS