فوری: آزمون آیلتس کامپیوتری میشود!

0
1232
آزمون کامپیوتری آیلتس
آزمون کامپیوتری آیلتس

فوری: آزمون آیلتس کامپیوتری میشود!

همانطور که در خبری که حدود ۲ سال قبل از طریق کانال تلگرام آفرینش منتشر شد، آزمون کامپیوتری آیلتس در حال گسترش است و طبق اخبار واصله اولین آزمون کامپیوتری همین ماه در استرالیا شروع به کار کرده و به زودی در تمام کشورهای دنیا آغاز میشود.

این نوع آزمون عملا هیچ فرقی با آزمون فعلی آیلتس ندارد. در اسکیل اسپیکینگ تفاوتی ایجاد نشده و همانند قبل آزمون به صورت حضوری توسط ممتحن گرفته و نمره دهی خواهد شد. اما ۳ اسکیل دیگر یعنی لیسنینگ، ریدینگ و رایتینگ بر روی رایانه اجرا خواهد شد. رایتینگها نیز همانند گذشته توسط اگزمینرها تصحیح میشود و نه الگوریتم های ماشینی.

در واقع هیچ فرقی از لحاظ ساختاری و درون مایه ای در آزمون نوع کامپیوتری ایجاد نشده است.

امتیاز این آزمون این است که کارنامه آزمون نسبت به گذشته سریعتر (ظرف ۵ تا ۷) روز آماده میشود.
کامپیوتری شدن شامل هر دو نوع جنرال و آکادمیک می شود.

احتمالا این روش آزمون از سال آینده در ایران نیز به تدریج اجرایی میشود و شما میتوانید یکی از انواع آزمون کامپیوتری یا کتبی را انتخاب کنید. پیش بینی می‌شود تا ۲ سال آینده، آزمون کامپیوتری آیلتس در کنار آزمون کاغذی در سراسر دنیا قابل دسترس باشد.

توجه نمایید آزمون “رسمی” کامپیوتری آیلتس در سنترهای رسمی آیلتس و بر روی پلت‌فرم های خاص طراحی شده برای آن برگزار می شود و نه از هر کامپیوتر یا لپ تاپ شخصی در منزل افراد!

خانه آیلتس آفرینش نیز به عنوان اولین و تنها مرکز تخصصی برگزاری دورهای آیلتس در ایران، با توجه به تغییرات جدید و آگاهی کامل نسبت به این موضوع، زیرساختهای لازم را فراهم کرده و به زودی با برگزاری اولین آزمون کامپیوتری آیلتس در ایران، تغییرات سخت افزاری لازم را در دوره های تخصصی آموزشی خود ایجاد خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here